Jak nauczyć dziecka zdrowego trybu życia

Jak nauczyć dziecka zdrowego trybu życia Wielu rodziców walczy ostatnimi czasy z nadwagą i otyłością swoich dzieci. Jest to narastający problem w krajach bogatych i szybko rozwijających się, między innymi w Polsce. Dzieci takie często odstają od swoich równieśników, są wyśmiewane. Towarzyszy temu również szereg schorzeń, a nawet chorób. Wszystko zależy od nas, rodziców. To my jesteśmy pierwszym i najważniejszym wzorcem dla naszych pociech. Nawyki żywieniowe, nasze dziecko czerpie przede wszystkim od nas. To, czego nauczymy go w dzieciństwie, będzie procentowało przez całe jego dorosłe życie. Nasza rola jest wię ogromna. Pamiętajmy więc o tym, aby przede wszystkim tłumaczyć dziecku na czym polega zdrowy tryb życia i jakie są jego wymierne skutki. Ważne jest także to, abyśmy sami byli przykładem takiego stylu życia i sami go prowadzili. Powinniśmy unikać fast foodów oraz słodyczy w młodym wieku. Dziecko bowiem nie ma nawet świadomości ich istnienia, dopóki my mu ich nie pokażemy. Jesteśmy najważniejszym wzorcem.

SPORT TO ZDROWIE

Zachęcamy do czytania naszych artykułów.

KATEGORIE

ZNAJDŹ NAS NA