Walka z nadwagą u dziecka

Walka z nadwagą u dzieckaWspółczesny styl życia sprzyja nadwadze nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Trzeba pamiętać, że nadmierna masa ciała jest dużym problemem niezależnie od wieku i w każdym przypadku może prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia. Niestety wielu rodziców nie zdaje sobie w pełni sprawy ze znaczenia tego problemu. Nadwaga u dzieci jest zazwyczaj postrzegana jako coś przejściowego. Statystyki pokazują jednak, że dzieci z nadwagą najczęściej zmieniają się w otyłych dorosłych. Rodzice, których dzieci mają problemy z nadwagą, powinni zastanowić się nad swoim własnym stylem życia. Być może sami dają zły przykład potomstwu. Dlatego walka z nadwagą u malucha obejmuje całą rodzinę, która musi zmodyfikować swój styl życia i odżywiania się. Najważniejsze zmiany, które będzie musiała wprowadzić rodzina, to zdrowsza dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. Posiłki przygotowywane w domu powinny zawierać więcej owoców oraz warzyw. Do minimum należy ograniczyć ilość słodyczy w codziennej diecie.

SPORT TO ZDROWIE

Zachęcamy do czytania naszych artykułów.

KATEGORIE

ZNAJDŹ NAS NA